← Події та заходи |

Запрацював Інтерактивний реєстр екопроблем України

27.03.2015

Інтерактивний реєстр екологічних проблем України – це автоматизована система збирання, накопичення та передачі за належністю інформації про екологічні правопорушення, проблеми та загрози регіонального і загальнодержавного рівнів, побудована за моделлю інформаційної взаємодії C2G (громадяни – уряду) в рамках сприяння активу ГО е-Екологія, впровадженню eGoverment в Україні, за ініціативи саме ІГС.

Кожен небайдужий громадянин, може самостійно оприлюднити інформацію про вчинення екоправопорушення чи виникнення екологічної проблеми шляхом внесення запису до Реєстру. Найближчим часом планується також запуск програмних модулів “Звернення до Інспекції” та “Оперативний контроль”. У сукупності з Реєстром вони повинні забезпечувати можливість не тільки оприлюднення інформації, а й оперативний обмін такою інформацією між уповноваженими органами державної влади, громадськими природоохоронними активістами (інспекторами) та небайдужою громадськістю. Результатом такого обміну має бути відповідне реагування органів державної влади на екологічні загрози або притягнення порушників природоохоронного законодавства до відповідальності.

Однак, якщо розробка модулів ще не завершена, то робота Реєстру вже триває у “ручному” режимі і ми маємо перший результат.

Зокрема, 22 Березня 2015 року до Реєстру було внесено запис щодо штучно створеної пожежі на ставках у с.Аджамка, Кіровоградського району, Кіровоградської області. З метою оперативного реагування на порушення природоохоронного законодавства, за сприяння ГО е-Екологія, екоактивістом, який став свідком вчинення правопорушення, було подано відповідну заяву до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області. Таким чином було ініційовано розгляд внесеного до Реєстру запису. За результатами розгляду заяви, з урахуванням всіх обставин справи, 27 Березеня 2015 року винних осіб було притягнуто до відповідальності за статтею 53 КУпАП.

Надалі, така оперативна і головне якісна взаємодія природоохоронного активу, небайдужої громадськості та органів державної влади, має відбуватися у автоматичному режимі на території всієї країни. На сьогоднійшій день практика показала, що Реєстр – це дієвий інструмент у боротьбі з порушеннями природоохоронного законодавства, який, завдяки екстериторіальності доступу, може використовуватись кожним громадянином у будь-який час у будь-якому куточку України.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх небайдужих долучитися до спільної природоохоронної справи та разом з активістами е-Екології наповнювати Реєстр екологічних проблем України у власному регіоні!

закрити X