← Події та заходи |

Відбувся Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад

21.03.2019

21 березня в рамках Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2019 відбувся галузевий Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID та проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.
Партнери заходу – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, парламентський Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, Будівельна палата України, Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) та Київський Міжнародний Контрактовий Ярмарок.

У відкритті заходу взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, народний депутат України Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, Уповноважений Президента України з прав людей інвалідністю Валерій Сушкевич, Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоусов.

В рамках Форуму було проведено дві тематичні панелі:
Панель № 1. Галузевий форум «Сталий економічний розвиток та містобудування: ключі до самодостатності громад» (Модератор – Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан)
Панель №2. Засідання Комітету з питань екологічної збалансованості Асоціації міст (Модератор – заступник виконавчого директора Асоціації міст України, керівник проекту ПРОМІС Валерій Баранов).

В роботі Панелі №2 взяли участь й представники ГО е-Екологія: Мороз Володимир Васильович та Воробйов Сергій Валерійович.

У своєму виступі на тему: “ІТ інновації на захисті довкілля: як впровадити на рівні муніципалітетів” Мороз Володимир Васильович звернув увагу присутніх на секції представників органів місцевого самоврядування на необхідності подальшого впровадження ІТ інновацій, зокрема інформаційно-комунікаційних веб-систем у сфері охорони довкілля з метою налагодження взаємодії та співпраці з громадянами у вирішенні екологічних проблем територіальних утворень різних рівнів (місто, селище, село, об’єднана територіальна громада, область тощо).

Як показує практика впровадження подібних систем на загальнодержавному рівні (наприклад “Інтерактивний реєстр екологічних проблем України” – www.ecoukraine.org, веб-система управління процесами охорони довкілля – www.biz.ecoukraine.org та ін.) геоінформаційні системи внаслідок автоматизації комунікаційних процесів, кожна зі сторін отримує якісний результат – громадяни вирішення екопроблем, а органи місцевої влади, крім суттєвого соціального ефекту, додаткове надходження до природоохоронних фондів відповідних бюджетів. За цим майбутнє в досягненні екологічної збалансованості територіальних громад.

закрити X