Подолання викликів, які постали сьогодні перед Україною, значною мірою залежатиме не тільки від держави, але й від “ініціатив знизу”, коли люди об’єднуються навколо важливої суспільно-корисної ідеї, зокрема відновлення та розвитку постраждалих у наслідок війни територіальних громад.
Так, 09 липня 2022 року в ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася стратегічна сесія за участі представників провідних громадських організацій України з метою спільного об’єднання зусиль щодо реалізації соціальних проектів в Гостомельській територіальній громаді. Результатом стало підписання Меморандуму про співпрацю між одинадцятю інституціями щодо сприяння відновленню та розвитку Гостомельської територіальної громади, зокрема:
• Центр відновлення Гостомельської громади при Гостомельській селищній військовій адміністрації (Єхануров Ю.І.);
• Комунальне некомерційне підприємство «Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги» Гостомельської селищної ради (Юзвак О.Ф.);
• Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Україна-ЮНЕСКО» (Прядка Т.А.);
• Foundation for Future «FFF» (Бебешко Т.А.);
• ГО «Українська Асоціація Сімейної Медицини» (Толстанов О.К.);
• ГО «Українська Медична Експертна Спільнота» (Надутий К.О.);
• ГО «Український Медичний Клуб» (Сорока І.М.);
• ГО «Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права» (Петроє О.М.);
• ГО «Інститут циркулярної та водневої економіки» (Апальков С.С.);
• Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України (Кириченко М.О.);
• Цифрова агенція «Е-Екологія» (Мороз В.В.)
Головною метою співпраці визначено прискорене відновлення соціальної та виробничої інфраструктури, налагодження безперебійного постачання комунальних, освітніх та медичних послуг, досягнення максимально можливого рівня здоров’я жителів Гостомельської територіальної громади, включно із наданням якісної та доступної медичної допомоги на основі забезпечення ефективного функціонування КНП «Гостомельський ЦПМСД» Гостомельської селищної ради. Сторони домовилися про співпрацю на основі принципів сталого розвитку, публічно-приватного партнерства, програмно-проєктного підходу, широкого застосування інноваційних розробок й сучасних технологій.
Голова Центру відновлення Гостомельської громади при Гостомельській селищній військовій адміністрації Юрій Єхануров у вступному слові звернув увагу на необхідності системного підходу до відновлення інфраструктури та надання публічних послуг на територіях, постраждалих унаслідок війни. За його словами, співпраця громадськості, наукових установ та закладів освіти має стати ключовим чинником започаткування і впровадження проєктів публічно-приватного партнерства для необхідних змін. Також він наголосив на невідкладності появи таких проєктів, адже громада потребує вирішення дуже великої кількості завдань у стислі терміни, щоб забезпечити базові умови життєдіяльності.
Ректор УМО Микола Кириченко, вітаючи учасників зібрання, зосередився на важливості немедичних чинників здоров’я, а саме здорового способу життя, поінформованості населення про методи забезпечення здоров’я, здійснення психологічної підтримки, ефективної управлінської діяльності на засадах відкритості та наукової обґрунтованості тощо. Він відзначив суттєвий потенціал колективу Університету для проведення наукової і освітньої діяльності в цьому напрямі і бажання зробити внесок УМО у відновлення і розвиток Гостомельської територіальної громади. Знаково, що така подія відбулася на платформі Університету менеджменту освіти, адже залучення громадськості у поєднанні з науковцями, педагогами, психологами університету спроможна створити набагато більший синергетичний ефект.
В цілому проміжні результати проведення спільної роботи свідчать про значний потенціал громадського, освітнього та наукового сектору в Україні, який демонструє готовність об’єднуватися заради спільної мети – відбудови та розвитку територіальних громад, а значить і всієї неньки України.
В рамках даної ініціативи, цифрова агенція «Е-Екологія» докладатиме зусиль для інтенсифікації цифровізації управлінських процесів в Гостомельській громаді, сприятиме налагодженню ефективних інформаційно-комунікаційних зв’язків між жителями громади та органами місцевого самоврядування шляхом створення та впровадження інноваційної інформаційно-комунікаційної платформи співпраці муніципальної влади, бізнесу і громадян.
Бажаємо усім Партнерам успіхів у реалізації положень Меморандуму, адже задеклароване – буде реалізовано!