12 серпня 2024 року директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Степан Кудря зустрівся з Головою наукової установи «Цифрова агенція «Е-Екологія», кандидатом наук з державного управління, доцентом Володимиром Морозом.
У зустрічі також взяли участь заступник директора з наукової роботи ІВЕ НАН України доктор технічних наук Микола Кузнєцов, кандидат технічних наук Олексій Зур’ян, науковий співробітник, керівник робочої групи по співпраці з територіальними громадами к.г.н. Андрій Толкунов.
Степан Олександрович Кудря розповів про наукові дослідження які проводять фахівці Інституту по напрямку енергетичного переходу, досвід співпраці з територіальними громадами та бізнесом щодо проектування та реалізації проектів з відновлюваної енергетики в Україні.
Володимир Васильович Мороз проінформував про діяльність спеціалізованого підрозділу наукової установи – Науково-дослідницький центр інновацій у природоохоронній сфері «ЕкоУкраїна» у сферах цифрової трансформації, цифровізації, застосування інноваційних технологій для охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, зеленого відновлення та відбудови України.
Також, Володимир Мороз представив результати науково-практичних розробок Центру по напрямку цифрового переходу, а саме: геоінформаційну комунікаційну веб-систему “Інтерактивний реєстр екологічних проблем України”, мобільний додаток для android-смартфонів “EcoinspectorUA”, web-систему управління процесами охорони довкілля для соціально відповідального бізнесу myECO та поділився планами щодо реалізації проєкту «Цифрова система ефективних рішень «Комфортна громада» з регіональними підсистемами для ОТГ».
Андрій Толкунов надав інформацію про підготовлені колективом Інституту пропозиції для територіальних громад та місцевого бізнесу в галузі розвитку відновлюваної енергетики, необхідність інтенсифікації співпраці всіх зацікавлених сторін в чотирикутнику Громади-Держава-Бізнес-Наука з метою налагодження ефективної взаємодії на шляху до підвищення рівня енергетичної безпеки.
Під час зустрічі були розглянуті питання щодо можливостей співпраці Інституту з Центром у формуванні сучасних стратегій розвитку відновлюваної енергетики, зеленої та цифрової трансформації в Україні.
Окремо розглядалося питання, щодо можливості спільної участі у створенні та підтримці діяльності розгалуженої мережі місцевих проєктних офісів цифрової трансформації охорони довкілля та відновлюваної енергетики (Environmental protection & renewable energy digital transformation office – EREDTO) у громадах, з метою допомоги та експертної підтримки цифровізації охорони навколишнього природного середовища та розвитку відновлювальної енергетики на місцевому рівні та реалізації проєктів і заходів у сферах охорони довкілля, громадського екоконтролю, оцінки потенціалу відновлюваних джерел енергії, міжвідомчої взаємодії, автоматизації управлінських та інших процесів у діяльності органів місцевого самоврядування.
З огляду на значний потенціал і перспективи розширення співробітництва за означеними напрямами, учасники домовилися напрацювати деталізований план співпраці і взаємодії у реалізації проєктів та заходів у сферах цифровізації охорони навколишнього природного середовища та розвитку відновлювальної енергетики.