← Події та заходи |

Форум “Інституалізація екологічного демократичного врядування в громадах Донеччини та Луганщини”

31.08.2021

Голова цифрової агенції е-Екологія Володимир Мороз взяв участь у роботі Міжрегіонального екологічного форуму громадського суспільства “Інституалізація екологічного демократичного врядування в громадах Донеччини та Луганщини”.

Форум відбувся 26-27 серпня 2021 року під егідою ПРООН в м.Краматорську. Учасниками форуму стали науковці, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, виконавчих органів влади, громадські активісти, експерти.

Організатори ставили за мету: обговорити механізми участі громадянського суспільства в публічному управлінні на рівні місцевих громад. Посилити спроможність органів місцевого самоврядування до якісної взаємодії з громадськістю у вирішенні екологічних та інфраструктурних проблем. Підвищити рівень обізнаності та залучення активних громадян та громадських організацій до вирішення місцевих проблем.

Цього року спікерами сесій були провідні фахівці Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету Шевченка (колишньої Національної академії державного управління при Президентові України).

Програма форуму була насичена цікавими та практичними темами, зокрема Наталія Балдич присвятила свій виступ залученню громадськості до розробки та впровадження стратегічних документів громади.

Презентація

Олександр Ігнатенко розкрив важливі аспекти здійснення стратегічної екологічної оцінки як інструменту демократичного врядування.

Презентація

Діяльність консультаційно-дорадчих органів в територіальних громадах стала темою виступу Наталії Криштоф.

Презентація

Не оминули й теми пов’язаної з впливом громадськості на можливості модернізації житлового фонду в Україні, яку жваво та глибоко розкрила Президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталія Олійник. В Україні нині існує чимало можливостей для проведення модернізації житлового фонду, зокрема діє ДУ «Фонд енергоефективності», який фактично виступає джерелом фінансових ресурсів для цілей модернізації, однак скористатися даним ресурсом мають можливість лише ті будинки, жителі яких усвідомлюють відповідальність за спільну власність, сформували ОСББ та є активними у вирішенні питань управління житловим фондом, – зазначила доповідач.

Презентація

Значний інтерес аудиторії викликала тема присвячена цифровим інструментам взаємодії громадськості з органами влади на місцевому рівні у вирішенні екологічних та інфраструктурних проблем. У своїй презентації спікер Володимир Мороз наголосив на загальнодержавному тренді до діджиталізації управлінських процесів, який надає багато переваг, полегшує взаємодію, скорочує витрати часу, робить доступнішими до громадян публічні послуги. Цифровий інструментарій доступний для громадян поступово удосконалюється та розширюється.

Цифрова агенція «Е-Екологія» також впроваджує такі ІТ проекти, як цифрова система ефективних рішень для місцевої влади з мобільним додатком «Комфортна громада», що є комплексним продуктом для потреб конкретної територіальної громади, який дозволяє акумулювати та ефективно вирішувати поточні побутові та соціальні проблеми, що хвилюють жителів громад.

Агенція активно співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування у сфері охорони навколишнього середовища, зокрема в частині впровадження геоінформаційної, комунікаційної веб-системи «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України» з мобільним додатком «Ecoinspector 2» для забезпечення зручності та результативності вирішення екологічних проблем місцевого значення. Наразі команда Е-Екології працює над удосконаленням алгоритму системи з метою залучення громадських інспекторів Державної екологічної інспекції України до реагувань на електронні звернення громадян.

Питання політики сталого розвитку в системі багаторівневого врядування: оцінювання впливу на громади, перспективи залучення громадськості були ретельно проаналізовані доцентом Олександром Кілієвичем.

Презентація

А перспективи впровадження Європейської концепції управління природними ресурсами за участі місцевих громад в Україні представив Дмитро Клиновий, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку» НАН України.

Презентація

В цілому учасники форуму отримали багато нової та цікавої інформації, а саме головне – мотивацію до впровадження реальних змін на краще в своїх громадах.

закрити X