Українське громадське об`єднання міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього природного середовища е-Екологія – засновано у 2014 році з метою налагодження ефективної, якісної та оперативної міжвідомчої інформаційної взаємодії, за допомогою новітніх технологій, між представниками органів державної влади з питань природоохорони, природокористування та екологічної політики і небайдужою громадськістю.
Саме для досягнення поставленої мети, учасниками об’єднання на громадських засадах створено інноваційний сервіс – Інтерактивний реєстр екологічних проблем України.
Нагадаємо, що Інтерактивний реєстр екологічних проблем України – це автоматизована система збирання, накопичення та передачі за належністю інформації про екологічні правопорушення, проблеми та загрози регіонального і загальнодержавного рівнів, побудована за моделлю інформаційної взаємодії C2G (громадяни – уряду) в рамках сприяння ІГС впровадженню системи eGoverment в Україні.
За допомогою цього сервісу, кожен небайдужий громадянин, може повідомити про вчинення екоправопорушення чи виникнення екологічної проблеми шляхом внесення запису до Реєстру, а також самостійно ініціювати розгляд уповноваженим органом влади внесеного запису або терміново викликати екоінспектора на місце вчинення такого порушення.
Однак, ми неодноразово наголошували, що без розуміння необхідності впровадження такої системи оперативного обміну інформацією вітчизняними органами державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища реалізувати проект, а тим більше забезпечити його якісне функціонування, буде майже неможливим, оскільки саме на державу покладено обов’язок з охорони національних природних багатств України – ми ж лише можемо їй у цьому допомагати, причому абсолютно безкоштовно.
Нажаль, ми щодня зтикаємося з тотальним нерозумінням посадовцями різних рангів у різних відомствах щодо необхідності впровадження подібних систем у ХХІ столітті, які розробляються і пропонуються актвом БЕЗКОШТОВНО. Лише бери і використовуй! Але ні – адже дехто звик вирішувати питання “підкилимними іграми” подалі від “очей” громади тому, що тільки таким чином можна забезпечити власне матеріальне благополуччя, яке не має нічого спільного з державницьким мисленням та національними інтересами.
Ігнорування звернень громадян та ІГС, відсутність реагування на вчинення правопорушень проти довкілля, непрофесіоналізм, а іноді й злочинний умисел, на сьогоднішній стали майже звичною справою, масштаб якої просто вражає.
Разом з тим, неможливо не відмітити той факт, що таких чиновників стає дедалі менше, а на зміну їм, хоча й повільно, з перепонами та перешкодами, приходять молоді та ініціативні люди, які чітко розуміють необхідність запровадження змін у “заіржавілій” системі державного управління.
Одному з таких топ – менеджерів Міністерства екології та природних ресурсів України ми хочемо подякувати за плідну співпрацю.
Знайомтесь – Дмитро Лисенко, радник Міністра екології та природних ресурсів України з питань впровадження новітніх інформаційних технологій та електронного врядування (e-government). За особистого сприяння цієї людини ми змогли трішки наблизитись до поставленої мети, а саме – більш широко популяризувати наш проект серед небайдужої громадськості в мережі інтернет. Окремо хочеться зазначити, що спілкування з паном Дмитром є суцільним задоволенням – з самого початку стає зрозумілим, що людина “в темі” і добре знається на тому напрямі, за який відповідає.